Rüya Tabirleri

Rüyada Yelken Görmek

Rüyada yelken görmek saltanata, izzet ve şerefe, Rüya sahibinin rızık talebine, eğer siz bekarsanız nikah için hazırlanmaya delalet eder. 

Rüyada yelken ayrıca saltanata, izzet ve şerefe, rızık için çalışmaya, sahilde yaşayanlar için balık avlamaya işaret etmektedir.

Rüyada yelken açıp, denizlerde dolaştığınızı gördüyseniz, hayatta büyük başarı elde edeceğiniz ve çok mutlu olacağınız anlamına gelir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yelken görmek, saltanattır. Yelken kişinin umutlarının ve hayallerinin gerçekleşeceğini işaret eder.

Rüyada bir yelkenli kullandığını veya yelkenli bir geminin içinde bulunduğunu görmek, bir devlet dairesinde bir işi bulunduğuna işarettir.

Yelkenlerin şiştiğini görmek, o isin iyi bir şekilde sonuçlanacağını, pörsük olması, kötü şekilde sonuçlanacağını gösterir. 

Rüyada yelken kullandığını görmek, tüccar ise islerinin yolunda olduğuna ve kazancının artacağına delalet eder.

Rüyada kendisi için yelken yapıldığını gören kimse, saltanat, izzet ve şerefe erişir.

Halid'ül Isfahani demiştir ki: Denizde yelkenleri açılmış gemi gören, halk arasında güzel bir şöhret sahibi olur. Yelkenleri kapalı ve bağlı görmek; bunun tersidir.

Yelkenleri kendi eliyle açan, iyi bir ün kazanmak için hayırlı amellerde bulunur ve halka yardımcı olur. Yelkenleri kendi eliyle toplayan kötü fiilleri sebebiyle itibarını kaybeder.

Kirmani'ye göre rüyada yelken görmek; günahlardan kurtulmaya işarettir. Bazı tabirciler yelkeni, geminin hareketinin ana unsuru olmasından dolayı mal ile tabir etmişlerdir. Yelken açtığını görenin, kazanç sağlamak üzere bir işe teşebbüs edeceğini söylemişlerdir.

Açtığı yelkenin rüzgârla dolup şiştiğini gören, başladığı işte muvaffak olup, mal biriktirir. Yelkenin rüzgârla kâh dolup, kâh söndüğünü gören; bazen kazanır, bazen kaybeder. Şişkin haldeki yelkenin birden boşaldığını görenin, malı elinden gider.

Gemide açtığı yelkeni iyi idare eden; işlerini ve ailesini güzel yönetir. Rüya sahibi tüccar ise, alış verişleri düzgün olur. Yelkeni iyi idare edememek, bu yorumun aksidir.Rüyada Yelkovan Görmek
Önceki
Rüyada Yelek Görmek
Sonraki


Hangi bilgiyi merak ediyorsun?

Sanat, astroloji, eğitim, kültür, rüya, yemek, hobi, teknoloji, biyografi vb...

Ara